BUDOWA klatki schodowej w Ośrodku św. Faustyna w Tychach

Na remont w Ośrodku św. Faustyna w Tychach przeznaczono z Fundacji Caritas Katowice w 2010 r. – 36 600 zł.

Siedziba Ośrodka św. Faustyna mieści się w zabytkowym budynku otoczonym zielenią dużego ogrodu. Trzykondygnacyjny dom z poddaszem użytkowym zbudowano w 1907 roku.

W listopadzie 2010 rozpoczęliśmy rozbudowę klatki schodowej. Głównym celem tej inwestycji jest dostosowanie do standardów zgodnych z aktualną instrukcją przeciw pożarową – wymiana drewnianych schodów na betonowe, dobudowa piętra umożliwiająca swobodne i bezpieczne przemieszczanie się do pracowni znajdujących się na poddaszu. Pierwszy etap prac widoczny na zdjęciach to budowa schodów, wymurowanie ścian zewnętrznych drugiego piętra klatki schodowej, zadaszenie całości.

Ostatni etap przed nami – wykończenie, tutaj postęp wykonywanych prac będzie najbardziej widoczny. Klatka schodowa od dawna była inwestycją pilną ciągle odkładaną w przyszłość, dzięki pomocy Fundacji Caritas już niebawem będzie służyć naszym podopiecznym z Warsztatu Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy i dzieciakom z Świetlicy Socjoterapeutycznej „Domek”. Ofiarodawcom – Bóg Zapłać!